Rüya gibi düğün

Çekmeköylünün gönlüne taht kurmuş Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı ve Taşdelen eski Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi’nin oğlu Nedim Can, Ayışığı ile 'RÜYA GİBİ' bir düğünle dünya evine girdi. 

Çekmeköy Nikah Sarayı’nda gerçekleşen düğüne, Siyasetten ekonomiye, Sanattan kültüre, Spor dünyasından iş dünyasına kadar binlerce kişi katıldı. 

ÇEKMEKÖYLÜ NİKAH SARAYINA AKTI

Saatlerce tebrikleri kabul eden Sipahi, kan ter içinde kaldı. Nikah Sarayı Çelenk bahçesine döndü. Trafik sıkıştı. Otopark yetmedi. Nikah Sarayı’nın 2 salonu, açık alanları, terası, bahçesi insanlarla doldu taştı. 10 farklı yerde onlarca çeşit yemek, tatlı ve meyve ikramı ile açık büfe kuruldu. Farklı yörelerin ezgileri eşliğinde halk oyunları ve havai fişek gösterileriyle rüya gibi bir düğün organizasyonu gerçekleşti. 

 KAMULAŞTIRMA SİPAHİ’DEN, YAPMASI POYRAZ’DAN

Nikah merasiminde kısa bir konuşma yapan Hüseyin Avni Sipahi, “Ben Taşdelen Belediye Başkanı iken bu nikah sarayının yeri  boş bir alandı. Burayı kamulaştırma planlarını, dönemin Başbakanı Sayın Mesut Yılmaz’ın da destekleriyle yaptık. Bugün ise burayı bu konuma getirip hazır etmek sevgili başkanım Ahmet Poyraz’a nasip oldu. Burada ilk nikahı kıymak da benim oğluma nasipmiş, demek ki insanlar eserleriyle anılıyorlar” dedi. 

NİKAHI, POYRAZ İLE SİPAHİ BERABER KIYDI

Çiftin nikahını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile Hüseyin Avni Sipahi beraber kıydı. Çiftin şahitleri, Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Eski İBB Başkanı Ali Müfüt Gürtuna, Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat, MHP Milletvekili Ali Torlak, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar, İşadamı Mahmut Ekşi, CHP Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Eski Bakan Cavit Çağlar ve Beşiktaş Eski Başkanı Fikret Orman  oldu. 

YILMAZ’DAN ERDOĞAN’A 3 ÇOCUK GÖNDERMESİ

Evlilik cüzdanını Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Sipahi’nin Gelini Ayışığı’na verdi. Yılmaz’ın, “Ne kadar çocuk yapacaklarına kendileri karar versin” demesi salonda gülüşmelere neden oldu. Düğün, nikah merasiminden sonra takı ve tebrik faslı ile son buldu.